NOCLEGI W ZAKOPANEM
- Zakopane stworzyło swój własny "Most Zakochanych". Na ulicy Kościuszki, w sąsiedztwie Urzędu Miasta, w głównym trakcie komunikacyjnym między dworcami PKS i PKP a Krupówkami, na małym mostku na Bystrej, zauważyć można powieszone kłódki.
- W spokojnej dzielnicy Zakopanego znajduje się jeden z najładniejszych przykładów stylu zakopiańskiego - drewniana Kaplica na Jaszczurówce.
Projektował ją Stanisław Witkiewicz . Wykonana z drewna na kamiennej podmurówce. Z uwagi na wartość kulturalną i architektoniczną została wpisana do rejestru zabytków.
- Wielka Krokiew, skocznia narciarska robi wrażenie nie tylko podczas zawodów. Rozgrywane tu są konkursy Pucharu Świata.
Zanim rozpoczniesz wędrówkę po górskich szlakach, nad Morskie Oko, czy pięknych tatrzańskich dolinach przypominamy o atrakcjach Zakopanego, których nie wolno przegapić:
- Kolejka na Kasprowy Wierch, działa od 1936 r. i szczyt Kasprowego Wierchu zdobywa w 12 minut. Bardzo popularna jest zarówno zimą, ze względu na najlepsze w Polsce stoki narciarskie, jak i latem. Z Kasprowego Wierchu można ruszyć na spacer w dół do Zakopanego. To także świetny punkt, by rozpocząć trekking po Tatrach;
- Muzeum Stylu Zakopiańskiego Willa Koliba, to pierwszy dom w stylu zakopiańskim zbudowany według projektu Stanisława Witkiewicza. We wnętrzu można zobaczyć meble i zastawy stołowe w stylu zakopiańskim, który spopularyzował na Podhalu i ujął w teoretyczne „ramy” pod koniec XIX w. Stanisław Witkiewicz (ojciec Witkacego);
- Teatr im. St. I Witkiewicza - Witkacy – to obok Szymanowskiego jedyny zakopiańczyk, rozpoznawalny w całym, kulturalnym i artystycznym świecie. Nie ma w Zakopanem swojej ulicy, swojej szkoły, swojego muzeum, a tablica pamiątkowa na willi „Witkiewiczówka” jest nieczytelna dla przechodniów. Na szczęście mamy tu Teatr Witkacego – może najwspanialszy pomnik, jaki twórca „Szewców” mógłby mieć.
- Gubałówka: miejsce niezwykle popularne ze względu na łatwą dostępność (na szczyt wjeżdżamy kolejką linowo-terenową) i niesamowite widoki. Ze szczytu roztacza się panorama na Zakopane i górujące nad nim Tatry. Bez trudu dostrzeżemy Giewont i Kasprowy Wierch, a przy dobrej pogodzie również najwyższe szczyty Tatr Wysokich;
- Krupówki: Najsłynniejszy deptak stolicy Tatr. Każdy turysta odwiedzający Zakopane czuje się zobowiązany przespacerować się tą kilometrową aleją, wpatrując się w górujący nad miastem Giewont;
Podhale to przede wszystkim białe szaleństwo. W naszym regionie funkcjonuje wiele tras i wyciągów narciarskich doskonale przygotowanych i o różnym stopniu trudności. Swoje miejsce znajdą tutaj początkujący narciarze jak również profesjonaliści szukający mocnych wrażeń.
* Wyciąg Antałówka
* Wyciąg narciarski Gubałówka
* Wyciąg narciarski Pod Krokwią
* Wyciąg narciarski Nosal
* Wyciąg narciarski Polana Szymoszkowa
* Wyciąg narciarski Lipki
* Wyciąg narciarski Buńdówki
* Wyciąg narciarski Harenda
* Wyciąg narciarski Ugory
.
Podhale warto poznać też od strony kulinarnej. Podczas wizyty w jednej z regionalnych karczm obowiązkowo trzeba spróbować góralskiej kwaśnicy i prawdziwych oscypków. W pobliżu Willi Omega znajduje się wiele regionalnych restauracji, karczm, serwujących wspaniałe smakołyki.
Polecamy w okolicy:
- Zajazd Furmański
- Karczma Przy Młynie
- Karczma Burniawa
- Karczma U Starego
- Karczma Nosal
- Restauracja Borowianka
Bogata oferta basenów termalnych sprzyja wypoczynkowi w Tatrach. Korzystać z nich mogą całe rodziny wspólnie zażywając kąpieli i wodnego szaleństwa. Obecnie na Podhalu funkcjonuje kilka doskonale wyposażonych obiektów z wodnymi atrakcjami:
* Aqua Park Zakopane
* Termy Chochołowskie
* Termy Szaflary
* Gorący Potok
Chętnie odpowiemy na pytania tel 600-750-445